gastroholik.cz - je-li gastronomie tvou závislostí

Krabicky

 

Accor vrátí na český trh značku Mövenpick

Accor vrátí na český trh značku Mövenpick

Accor posiluje a rozšiřuje své portfolio hotelů v České republice a střední Evropě. Přední světová skupina v oblasti hotelnictví podepsala franšízovou smlouvu se společností Fardela Solutions s.r.o na provoz hotelu Mövenpick v České republice. Hotelový projekt této renomované prémiové švýcarské značky se otevře v Čeladné, v Moravskoslezském kraji v České republice. Nový hotel přivítá první hosty v roce 2026.

 

Díky dohodě podepsané mezi společností Accor a Fardela Solutions s.r.o. (člen skupiny ELDUNAR GROUP SE) vstoupí prémiová značka Mövenpick znovu na český hotelový trh, což je pro místní průmysl velkým milníkem. Již existující Hotel Na Rozcestí v Čeladné, projde rozšířením o nově vybudované pokoje a rezidence. Mövenpick Čeladná Hotel & Apartments s 60 pokoji se nachází v samém srdci Beskyd. Klientům, kteří hledají nadstandardní úroveň zážitků a služeb poskytne dokonalou dovolenou. Po hotelu ibis Styles Rožnov pod Radhoštěm se jedná o další hotel značky Accor, který spolupracuje se společností ELDUNAR GROUP, SE. Otevření nového hotelu je naplánováno na červen 2026.

 

“Je mi velkým potěšením oznámit, že světově proslulá značka Mövenpick, známá mimo jiné i pro své překvapivé zážitky a prvotřídní švýcarskou pohostinnost, vstoupí opět na český trh a nabídne cestovatelům novou úroveň hotelových služeb. Díky další spolupráci a vzájemné důvěře s naším partnerem můžeme do Moravskoslezského kraje v České republice přivést mezinárodní hotelovou značku. Čeladná je obec s jedním z největších golfových resortů v zemi, který hostil 3 ročníky PGA European tour. Jsem si jistá, že kombinace úžasné destinace s prémiovými službami značky Mövenpick učiní z nového hotelu místo s bohatou historií a živou přítomností, které okouzlí každého hosta po celý rok," říká Maria Drăgulin, ředitelka pro rozvoj společnosti Accor v České republice, Rumunsku, Bulharsku a Moldavsku.

 

Mövenpick Čeladná Hotel & Apartments nabídne 60 pokojů a apartmánů

 

Mövenpick Čeladná Hotel & Apartments nabídne 60 pohodlných, elegantních a moderních pokojů a apartmánů. Hosté budou moci využít služeb restaurace s celodenním provozem a 80 místy k sezení nebo venkovní terasu s posezením a dětským hřištěm. K dispozici bude také wellness a fitness centrum, stejně jako zasedací místnost až pro 70 osob – ideální pro korporátní klientelu.

 

Půvab zdejší přírody láká návštěvníky již od 19. století, kdy se Čeladná stala vyhledávanou turistickou destinací. Díky své poloze v Moravskoslezském kraji je obec ideálním výchozím bodem pro objevování nejznámějších turistických atrakcí Beskyd s obrovským potenciálem pro cestovní ruch a pohostinství. Jsme nadšeni, že můžeme rozvíjet projekt prvního hotelu značky Mövenpick právě v tomto regionu. Věříme, že nový hotel bude mít pozici předního a nejprestižnějšího hotelu, který bude jediným značkovým hotelem v oblasti – říká Petr Frýdl, Cluster General Manager.

 

Čeladná je malebná obec, jejíž více než polovinu území pokrývají lesy, z nichž velká část patří do Chráněné krajinné oblasti Beskydy. Obec je známá také svými lázeňskými a rehabilitačními centry, která nabízejí léčebné a wellness pobyty navazující na lázeňskou tradici z roku 1902. Region prochází turistickým rozvojem, bylo zde vybudováno mnoho tras pro pěší turisty, cyklisty i běžkaře, které každému návštěvníkovi umožní vychutnat si téměř nedotčenou přírodu.

Redakce GastroJobs.cz

Zdroj, vizualizace: Accor

Používáním webu společnosti Solution Factory, s.r.o. souhlasíte s tím, že k poskytování služeb a analýze návštěvnosti se používají soubory cookie.