Pssst

gastroholik.cz - je-li gastronomie tvou závislostí

EcoKrabicky

Přichází White Walker, whisky inspirovaná Hrou o trůny

Přichází White Walker, whisky inspirovaná Hrou o trůny

Seriál Hra o trůny pochází z dílny kabelové televize HBO. Vstoupil na obrazovku před sedmi lety a se stal její nejúspěšnější produkcí. Po celém světě má miliony fanoušků, kteří pečlivě sledují příběhy jednotlivých postav. Těch je v seriálu opravdu hodně a jedněmi z nejvýraznějších jsou White Walkers neboli Bílí chodci.

 

Nejprodávanější skotská whisky světa, Johnnie Walker, si samozřejmě nemohla nechat uniknout takto vzácné jmenné spojení. Proto vytvořila limitovanou edici inspirovanou seriálem, který promítla nejen do designu lahve, ale také do samotného blendu whisky.

 

Všechny fanoušky jistě nadchne symbolika, kterou do této výjimečné whisky vložil blender, George Harper. V první řadě vsadil na jedny z nejsevernějších skotských palíren, a to Cardhu a Clynelish. “Whisky z Clynelish musí vydržet dlouhé skotské zimy podobné té, kterou v seriálu snáší Noční Hlídka u Zdi. Proto Clynelish bylo perfektním místem, kde začít s vytvářením této unikátní whisky,“ vysvětluje. Obsah alkoholu, který je 41,7 %, také není zvolen náhodně. Číslo 1 poukazuje na jeden trůn, kterého se snaží všichni zmocnit. Sedmička pak na 7 království, která o něj bojují. “Kam vstoupí Bílí chodci, tam okamžitě vše vychladne. Proto je i tuto whisky ideální pít namraženou,“ dodává Jiří Procházka, Senior Brand Manager ze společnosti Stock Plzeň-Božkov, která u nás whisky Johnnie Walker distribuuje.

 

White Walker, láhev vlevo není namražená

 

Design lahve pak nadchne nejen fanoušky tohoto seriálu. Na první pohled zaujme sněhově bílé provedení s výraznou změnu typického panáčka. Ten je oblečen do brnění a místo ikonické hole drží meč. To ale není vše! Když láhev namrazíte, díky speciální technologii inkoustu citlivého na teplotu vystoupí modré žíhování a slogan: “Winter is here“ neboli “Zima je tu.“

 

Přestože osmá řada seriálu Hra o trůny má svou premiéru až příští rok, tato limitovaná edice se na trh dostává již nyní. Od října ji za přibližnou cenu 990,– Kč (objem lahve je 0,7 l) najdete ve vybraných e-shopech, od listopadu pak také na prodejnách.

Zdroj: TZ

Používáním webu společnosti Solution Factory, s.r.o. souhlasíte s tím, že k poskytování služeb a analýze návštěvnosti se používají soubory cookie.