Pssst

gastroholik.cz - je-li gastronomie tvou závislostí

EcoKrabicky

Pandí menu v duchu Dada

Pandí menu v duchu Dada

“Pro nás je všechno příležitost k zábavě. Kdykoli se smějeme, vyprazdňujeme se a odevzdáváme se větru, který třese dveřmi a okny. Noc větru nás naplňuje.“

 

Toliko úryvek dadaistického manifestu, uměleckého směru etablovaného v průběhu první světové války a několika následujících letech po ní. O zhruba století později dadaismus ožívá v barovém světě – přesněji v brněnském baru Super Panda Circus jako téma nového koktejlového menu, které odstartovalo svou roční pouť časem minulý týden, v úterý 16. října.

 

Nové koktejlové menu Super Panda Circusu inspiroval dadaismus

 

Toto dadaistické menu má podobu několika vzájemně nesouvisejících předmětů – krabice na bonbóny, vázy s květinami, lastury a lampionu. Zatímco podle chuti bonbónů si vybíráte koktejly potenciálně populární, obrázkové hříčky namalované na lampionech reprezentují ty nejvíc trhlé drinky. “Květinové“ nápoje jsou jemnějšího ražení, a v těch, o nichž místo šumu moře referuje hlas z lastury, absentuje alkohol. Pro nehračičky je k dispozici i konvenční verze menu – tlustá kniha.

 

“Umění, nesourodé myšlenky, jiný pohled na svět. Podle nás je to ten správný směr, jímž by se naše Panda měla ubírat,“ tvrdí jeden z autorů menu Tomáš Křemenák.

 

Nové koktejlové menu Super Panda Circusu inspiroval dadaismus

 

Výstřední dadaismus se promítá i do názvů 21 alkoholických a 4 nealkoholických drinků. Dobrými příklady mohou být Libido wehrmacht, Squadra glazura, Propiscosour nebo Krojovaný paganismus. Nejdivnější bar v Česku také pokračuje v tradici extravagantních servisů. Keramická hlava koně, trojpatrová sklenička nebo hrnek ve tvaru dortíku jsou toho jasným důkazem.

 

Pandí koktejly jsou i tentokrát plné nevšedních surovin. Již několik let v barovém světě letí různé fermentáty. Pandí osazenstvo protentokrát vyměnilo v našich končinách již osvědčenou kombuchu za kulturu jun, která kvasí zelený čaj. Z dalších domácích ingrediencí jmenujme kaktusový džus, rum infuzovaný popkornem a sezamem, slivovici infuzovanou slaninou a uzeným, kukicha bitters či arašídovou zmrzlinu.

 

Nové koktejlové menu Super Panda Circusu inspiroval dadaismus

 

Asi jen málo podniků umístilo na meníčko koktejl, jehož bází je sběratelská láhev Jack Daniel’s No. 27 Gold, a Panda je samozřejmě jedním z nich. K aromatizaci drinků barmani kromě různých druhů dřev tentokrát používají také pryskyřici labdanum.

 

Kromě toho Lidi z Baru už nějaký čas souzní taky s trendem experimentálního staření koktejlů. V Pandě po předchozím použití stavební cihly tentokrát sáhli po akváriu se slanou vodou a dvou kameninových nádobách. V nich bude několik měsíců ležet drink Bukkake Stroboskop. “Pokoušíme se tak simulovat zrání koktejlu v amforách na dně moře,“ dodává na závěr Tomáš Křemenák.

Zdroj: TZ, fotografie Kristýna Vysloužilová

Používáním webu společnosti Solution Factory, s.r.o. souhlasíte s tím, že k poskytování služeb a analýze návštěvnosti se používají soubory cookie.