Pssst

gastroholik.cz - je-li gastronomie tvou závislostí

EcoKrabicky

Svatomartinský košt v Brně už počtrnácté

Svatomartinský košt v Brně už počtrnácté

Již 14. ročník největší degustace Svatomartinských vín v zemi - Svatomartinský košt - proběhne tradičně 11. listopadu na brněnském náměstí Svobody. Ochutnávku 100 druhů svatomartinských vín pořádá jako každý rok Vinařský fond, který zároveň finančně podporuje řadu dalších svatomartinských akcí po celé republice. Těšit se můžeme na opravdu zajímavý ročník!

 

Slavnostní otevření první lahve Svatomartinského vína proběhne na brněnském náměstí Svobody 11. 11. symbolicky v 11 hodin. Přiveze ji sv. Martin, herec Martin Sláma, v čele slavnostního průvodu. Od 11 hodin pak také bude k dispozici degustace 100 vzorků vybraných Svatomartinských vín, návštěvníci si budou moci zakoupit vína od vybraných vinařů a občerstvit se u stánku s tematickým občerstvením.

 

Svatomartinský košt v Brně už počtrnácté

 

Program

10:30 žehnání Svatomartinskému průvodu v katedrále na Petrově
10:45 příchod Svatomartinského průvodu na náměstí Svobody 

10:45 - 10:55 Svatomartinská scénka s Martinem

11:00 slavnostní otevření 1. láhve Svatomartinského
11:05 - 11:20 zdravice
11:20 - 11:30 soubor Májek
11:30 - 14:00 Jožka Šmukař s cimbálovou kapelou
14:30 - 17:00 cimbálová kapela

17:00 ukončení prodeje vstupenek

do 18:30 proplácení nevyčerpaného kreditu na čipu

 

Vstupné na akci činí 60 Kč, za které návštěvníci obdrží sklenici, katalog a dobíjecí čip, kterým pak budou hradit vzorky vín. Vzorek vína (0,05 dcl) vyjde na 10 Kč.

 

Svatomartinský košt v Brně už počtrnácté

 

Novinkou letos bude placení pomocí čipu, který bude možné kdykoli nabít nebo dobít v hotovosti či platební kartou. K čipu návštěvníci dostanou pro kontrolu budoucích plateb účtenku, na které je internetový odkaz a QR kód s evidencí. Prodejci navíc budou po každé transakci oznamovat zůstatky na čipu. Případný nevyčerpaný kredit pořadatelé vyplatí zpět.

 

Svatomartinské víno a vůbec celý svátek svatého Martina je spojen s mnoha akcemi v různých podobách po celém území Moravy a Čech, ve větších městech i malých vesnicích. Svatomartinské slavnosti jsou dnes společenskou událostí, kterou vyhledává stále více lidí. Na různých místech můžete navštívit slavnostní otevírání Svatomartinských vín, městské slavnosti, slavnosti žehnání vína, jarmarky a trhy, posvícení, poutě, průvody a hlavně košty a ochutnávky mladých vín.

 

Svatomartinský košt v Brně už počtrnácté

 

Letošní mimořádně teplý a slunečný ročník nabídne velmi kvalitní vína. Podle předběžných odhadů na trh letos zamíří přes 2 200 000 láhví Svatomartinských vín. Podrobnější informace a přehled letošních akcí naleznete v kalendáři na www.winesofczechrepublic.cz.

Zdroj: TZ

Používáním webu společnosti Solution Factory, s.r.o. souhlasíte s tím, že k poskytování služeb a analýze návštěvnosti se používají soubory cookie.