EcoKrabicky

Novoměstský pivovar po 27 letech náhle končí

Novoměstský pivovar po 27 letech náhle končí

Pražský Novoměstský pivovar po 27 letech končí kvůli vypovězení smlouvy, informoval dnes server Euro.cz. Poslední pivo se v něm dovařilo před týdny, nyní ho pivovar doprodává. Restaurace ve Vodičkově ulici zavře koncem ledna.

 

Minipivovary mají roční výstav do 10.000 hektolitrů. Před 25 lety fungovala v tuzemsku jen zhruba desítka minipivovarů, dnes jich jsou stovky. Prakticky každý týden se otevře podle dřívějších odhadů Českomoravského svazu minipivovarů jeden. Navíc velké pivovary jako je například Budějovický Budvar nebo Plzeňský Prazdroj začaly s minipivovary spolupracovat. Nejstarší český minipivovar je pražský pivovar U Fleků, který byl založen v roce 1499.

 

Novoměstský pivovar byl v provozu id roku 1993

 

To však není případ tohoto zařízení. "Kompletní technologie pivovaru je na prodej," řekl serveru jednatel pivovaru Aleš Krulich. Z rozsáhlého restauračního komplexu, kam se vešlo až 400 hostů, se v nejbližších dnech vystěhuje i celá varna včetně zdobných měděných nádob.

 

Novoměstský pivovar byl v provozu id roku 1993

 

Podle údajů Českého svazu pivovarů a sladoven tuzemské pivovary předloni vyrobily rekordních 21,3 milionu hektolitrů piva, výstav tak meziročně vzrostl o 4,7 procenta. Po poklesu výroby o rok dříve se předloni vrátily k růstu. Za zvýšením produkce stálo hlavně pivo určené na vývoz, u kterého se meziročně zvýšila výroba o 11,8 procenta. Tuzemská spotřeba piva se ale předloni také zvýšila, a to o 2,9 procenta na 16,5 milionu hektolitrů. Na obyvatele se tak v ČR předloni vypilo 141 litrů, o šest velkých piv meziročně více. Výsledky za loňský rok svaz zveřejní na jaře.

 

Novoměstský pivovar byl v provozu id roku 1993

Redakce GastroJobs.cz

Zdroj: ČTK

Fotografie: Novoměstský pivovar

Používáním webu společnosti Solution Factory, s.r.o. souhlasíte s tím, že k poskytování služeb a analýze návštěvnosti se používají soubory cookie.