Gastro Is Not Dead

ClouDesign

EcoKrabicky

Když se dva perou a není to k smíchu

Když se dva perou a není to k smíchu

Vznik Asociace APRON, která spojuje takové osobnosti našeho oboru, jakými jsou Tomáš Karpíšek, Zdeněk Pohlreich, Jan Punčochář, Libor Vedral, Radek Kašpárek a další, následoval bezprostředně po vyhlášení nouzového stavu a plošném uzavření stravovacích provozů v celé České republice.

 

Veřejnost se o její existenci dozvěděla po zveřejnění otevřeného dopisu vládě ze dne 21. března, ve kterém signatáři požadovali jasné záruky státní finanční pomoci (text dopisu najdete na webu APRONu). Už tehdy působilo zvláštně, že tato aktivita nebyla předem konzultována např. s Asociací hotelů a restaurací ČR, ale to se dalo přičítat naléhavosti situace.

 

Od té doby nebylo o nové asociaci příliš slyšet, až teď se jeden z jejích členů vyjádřil pro ČTK a tentokrát už explicitně s kritikou práce AHR a způsobu, jakým vedla vyjednávání se zástupci vlády o pomoci restauracím postiženým protikoronavirovými opatřeními. Co přesně zaznělo?

 

ČTK: Stát by měl vytvořit tým odborníků, kteří budou řešit aktuální problémy gastronomického odvětví. Jasně by formulovali potřeby sektoru a konstruktivně podle toho jednali. ČTK to včera řekl spolumajitel největší restaurace v ČR Červený Jelen v Praze a pěti restaurací v Plzni Luboš Kastner. Gastronomie na rozdíl od hotelnictví či lázeňství zůstává podle něj ze strany státu nepodpořená, ačkoliv zaměstnává zhruba 150.000 lidí.

 

"Hotely a lázně dostaly o hodně více (peněz) než restaurace. A já se ptám proč. A je to možná tím, že se necítíme dostatečně dobře zastoupeni," řekl Kastner.

 

Po vyhlášení nouzového stavu provozovatelé restaurací, kaváren a barů založili Asociaci APRON, která podle Kastnera dobře popsala potřeby sektoru. Problémem podle něj ale za nouzového stavu i po něm byl, že ministerstva jednala jen s určitými asociacemi a svazy. Asociace hotelů a restaurací ČR (AHR) se však podle něj více soustředí na požadavků hotelů. 

 

Výměna názorů, ilustrační fotografie

 

Z aktuální podpory je podle Kastnera pro restauratéry nejvyužívanější program na podporu zaměstnanosti Antivirus. Červnový průzkum AHR ukázal, že v Praze program využívá 93 procent provozovatelů gastro provozů a v ostatních krajích zhruba 82 procent. Podle Kastnera je poptávka stále utlumená, a proto by měla vláda program prodloužit. "Potřebujeme vědět, do kdy a za jakých podmínek bude podpora pokračovat," dodal.

 

Dočasný Antivirus by se měl na podzim změnit na legislativně ukotvený kurzarbeit, který nekompenzuje mzdu lidem, kteří nepracují, ale dorovnává mzdu zaměstnancům, kterým byl kvůli menší poptávce snížen úvazek. Legislativní předlohu připravuje ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD), která by ji podle svého pondělního vyjádření chtěla předložit do několika týdnů.

 

Diskutovat by se podle Kastnera mělo také o dočasném snížení DPH, nebo alespoň snížení sazby u jídla s sebou, za které se nyní platí daň 15 procent. U stravovacích služeb sazba květnu klesla na deset procent (konec zprávy ČTK).

 

AHR ČR dnes na svém facebooku na Kastnerova slov a reagovala následovně: 

Když pro jednu část trhu zajistíte o program podpory navíc, hned se ozývají druzí. V době nouzového stavu vzniklo z podnětu několika pražských restauratérů uskupení Apron. Apron v dubnu adresoval otevřený dopis vládě, od doby svého založení měl a má prostor k prosazení podpory podnikatelů v gastronomii, dosud bez zásadních výsledků. Nabídli jsme spolupráci, ale byli jsme odmítnuti.  Opakovaná veřejná prohlášení, že však AHR není dostatečným partnerem vlády pro oblast gastronomie, považujeme za nepodložená a bezdůvodná.

 

Vyjádření AHR

 

Dosáhli jsme: 

● v prosinci 2016 - snížení DPH na 15 %, v květnu 2020 na 10 % DPH

● Otevření tolik obávaného tématu stravenek – schválení vládou návrh o zavedení přímého příspěvku ke mzdě jako alternativě

 

V době Covid pak:

● Data, formulace potřeb sektoru, zajišťování informovanosti podnikatelů 

● Urychlení znovuotevřeni stravovacích provozoven a nastavení přijatelných podmínek provozu

● Antivirus program na podporu zaměstnanosti do srpna ( nyní se jedná o prodloužení formou kurzarbeit) – využívá 80% restaurací

● Covid nájemné – využívá 50 % restaurací

● Podpora pro OSVČ, kompenzační bonus pro s.r.o.

● V mnohých městech/obcích odpuštění poplatků za předzahrádky

● mediální zviditelnění sektoru HORECA ( 360 mediálních výstupů AHR od března do června ) atd.

 

Mnohé se podařilo v oblasti potravinového práva, dosáhli jsme i na několik výjimek pro restaurace v oblasti evropských Nařízení (plýtvání s potravinami, akrylamidy, GDPR) atd. (konec prohlášení AHR).

 

Dojem nejednotnosti gastronomické scény a paralelního způsobu vyjadřování jejích požadavků, který vyvstal po posledním mediálním výstupu pana Kastnera, určitě není v zájmu nikoho, kdo v oboru podniká nebo pracuje. Moc bychom si přáli, aby obě asociace pro příště postupovaly po vzájemné dohodě a ideálně spolu!

Redakce GastroJobs.czZ

Zdroj: ČTK, facebook AHR ČR

Fotografie: ilustrační fotografie pod licencí C00

Používáním webu společnosti Solution Factory, s.r.o. souhlasíte s tím, že k poskytování služeb a analýze návštěvnosti se používají soubory cookie.