FOR GASTRO 2020

Gastro Is Not Dead

ClouDesign

EcoKrabicky

Master Bartender zná další finalisty

Master Bartender zná další finalisty

Nejlepší výčepní jižní a střední Moravy se ve středu sešli v prostorách Plzeňského dvora v Brně, aby se utkali o postup do celostátního kola 15. ročníku soutěže Pilsner Urquell Master Bartender. 

 

Jejich znalosti a zkušenosti posuzovala odborná porota pod vedením Václava Berky, emeritního vrchního sládka Plzeňského Prazdroje. Čepování piva a další hodnocené disciplíny nejlépe zvládl Bronislav Klus z hostince U Bláhovky v Brně. 

 

A nejlepší výčepní severních, středních a východních Čech se ve čtvrtek sešli v prostorách PUOR Plaudit Restaurant v Liberci, kde zvítězil Ota Macháček z hospody Na Hradě v Hradci Králové. S dalšími finalisty se utká při celostátním kole v Plzni 10. a 11. listopadu 2020.

 

Soutěž, která letos probíhá již patnáctým rokem, je určená výčepním, barmankám a barmanům, kteří dokonale ovládají svoje řemeslo, dělají ho s láskou a sdílejí nadšení pro zlatý plzeňský ležák Pilsner Urquell. Za uplynulých 14 ročníků se klání zúčastnily stovky výčepních. Cílem soutěže je nejen osvěta mezi výčepními a motivace ke zlepšování se v tomto tradičním řemesle, ale především podpora a zvyšování kvality pivní kultury u nás.

 

Bronislav Klus z hostince U Bláhovky v Brně

 

"Ačkoli letos to kolegové výčepní opravdu neměli lehké, a kvůli zavřeným hospodám nemohli několik měsíců vykonávat svou profesi, je vidět, že svoje nadšení a lásku k pivu neztrácejí. Jsme rádi, že se chtějí neustále zlepšovat a taky předvést, co umí. O to lepší pivní zážitek pak čeká hosty v hospodách, a to je náš hlavní cíl,“ říká emeritní vrchní sládek Plzeňského Prazdroje Václav Berka.

 

Soutěžící se museli předvést nejen v samotném čepování a umět vykouzlit perfektní "hladinku“, ale prokázat také znalosti o výrobě piva, jeho správném skladování a péči o pivní zařízení. Hodnotila se i jejich schopnost komunikovat s hosty a správně nabídnout pivo.

 

Vítěz brněnského regionálního kola Bronislav Klus se věnuje práci výčepního přes pět let. "Vítězství jsem nečekal, měli jsme s Honzou Klubalem stejný počet bodů a do poslední chvíle nás napínali, který z nás to vyhraje. Na finále se budu připravovat určitě o dost intenzivněji než na regionální kolo. Nevím, jestli vyhraju, ale plamínek naděje je tam vždycky,“ říká.

 

Ota Macháček z hospody Na Hradě v Hradci Králové s Václavem Berkou

 

Libereckého regionálního kola se zúčastnilo celkem 32 soutěžících. Spolu s vítězem postupují do dalšího kola dva finalisté. Ze druhého místa postoupila Veronika Hošková z Rotundy Lounge Café v Hradci Králové a ze třetího místa Michal Hruška z kutnohorského podniku Hruškovna. Porota rovněž udělila dvě divoké karty. První z nich získala Michaela Strachová z mladoboleslavské restaurace Rožátov a druhou Jan Barták z kutnohorské restaurace U Hrnčíře.

 

Vítězové letošního ročníku budou vyhlášeni na slavnostním galavečeru 11. listopadu v Plzni. Před uskutečněním finálového kola prověří všechny postupující tajná kontrola, která neohlášeně navštíví restaurace finalistů a přesvědčí se, jak se starají o pivo ve svých domovských restauracích. I to bude hrát ve finálovém klání důležitou roli.

Redakce GastroJobs.cz

Zdroj, fotografie: Plzeňský Prazdroj, a.s.

Používáním webu společnosti Solution Factory, s.r.o. souhlasíte s tím, že k poskytování služeb a analýze návštěvnosti se používají soubory cookie.