Gastro Is Not Dead

ClouDesign

EcoKrabicky

Podzim v Babiččině zahradě

Podzim v Babiččině zahradě

Letošní podzim v Babiččině zahraně v Průhonicích je plný kulinárních zážitků. Největším hitem bude bez debat řízková olympiáda, na jejímž konci se dozvíme, jaké řízky se připravují v jednotlivých zemích a také jaký z nich kraluje našim chuťovým buňkám. 

 

Řízky milujeme všichni. Není divu, když otcem moderního řízku je maršálek Radecký, který přivezl tuto specialitu z Milána do Vídně, kde ji nechal přetvořit do současné podoby. A protože stále vedeme diskuse, jaký řízek je nejlepší, rozhodl se tým Babiččiny zahrady vyhlásit na říjen první řízkovou olympiádu. 

 

V Babiččině zahradě proběhne řízková olympiáda

 

Během ní se utká půl tuctu řízků z šesti zemí světa. Vedle klasiky v podobě českého vepřového řízku smaženého na sádle a vídeňského telecího řízku se klání zúčastní milánský řízek obalovaný v parmazánu, kyjevský kuřecí řízek či japonský řízek tonkatsu. A nebude chybět ani francouzská delikatesa v podobě řízku Cordon bleu. 

 

Restaurace Babiččina zahrada

 

Sami návštěvníci pak rozhodnou, který z nich jim chutná nejvíc. Tak buďte u toho! A přijďte podpořit svého favorita. Začíná se 10. října. První dva týdny budou soutěžit vždy tři řízky proti sobě. Poslední týden od 24. října probíhá finální klání třech nejúspěšnějších řízků.

 

K podzimu patří i husička

 

Ale řízkový souboj není zdaleka vše, co stojí v Babiččině zahradě za pozornost. Svatomartinský týden bude ve znamení voňavých husích a kachních pečínek, na konec listopadu se chystá přehlídka nejlepších českých knedlíků a v druhé polovině ledna přijde na řadu mimořádně oblíbená Babiččina zabíjačka. Přesné termíny sledujte na stránkách www.babiccinazahrada.cz.

Redakce GastroJobs.cz

Zdroj, fotografie: restaurace Babiččina zahrada

Používáním webu společnosti Solution Factory, s.r.o. souhlasíte s tím, že k poskytování služeb a analýze návštěvnosti se používají soubory cookie.