Pssst

ClouDesign

EcoKrabicky

Pražské Rock Café dnes oslaví třicátiny

Pražské Rock Café dnes oslaví třicátiny

Vedení pražského klubu Rock Café si dnes otevřením speciálního narozeninového okénka připomene přesně 30 let od oficiálního otevření. Od 16:00 do 20:00 se za pípu postaví majitelé nebo bývalí i současní produkční, kteří kromě piva s sebou připraví i horkou čokoládu nebo kávu.

 

Návštěvníci budou mít možnost zanechat klubu na místě vzkaz. "Ačkoliv aktuální situace oslavám příliš nenahrává, jsou jubilea, která nelze opomenout," uvedl za klub produkční manažer Šimon Blaschko.

 

Legendární Rock Café slaví 30 let od otevření

 

Kromě okénka chystá Rock Café rozhovory s lidmi, kteří klubem za 30 let prošli a zanechali v něm svou stopu. Chybět nebudou ani narozeninové reklamní předměty nebo historické fotografie a zajímavosti.

 

Za běžného provozu se v Rock Café měsíčně nají dvě desítky koncertů, 12 divadelních představení a několik debat. Klub je nyní vzhledem k protipandemickým opatřením uzavřený.

 

Legendární Rock Café slaví 30 let od otevření

 

Klub byl ve svých začátcích spjat s uměleckým sdružením Nový horizont. Jeho hlavním úkolem bylo sdružovat odlišné skupiny umělců, poskytovat jim především agenturní, právní a manažerskou pomoc, a pak dále podporovat všechny mladé začínající skupiny a interprety. V prostoru klubu se nekonají jen živé koncerty, ale je tam i divadelní sál, kino a galerie.

 

Rock Café několik let působí v opravených a odhlučněných prostorách. Obyvatelé z domu si v minulosti stěžovali na hluk a Praha 1 klubu zakázala pořádat koncerty. Provozovatelé se začali obávat o osud podniku. Domnívali se, že jde pouze o záminku, jak Rock Café uzavřít a prostory, které patří městské části, převést na jiné podnikatele. Proti rozhodnutí se zvedla vlna nevole, konala se i demonstrace. V roce 2009 se na jeho podporu sešlo několik tisíc fanoušků. Praha 1 společně s magistrátem poté slíbily zaplatit nové odhlučnění. Klub byl opět otevřen až po obecních volbách v roce 2011 a nástupu nového vedení radnice. Závěrečné hlukové měření ukázalo, že je vše v pořádku.

 

Legendární Rock Café slaví 30 let od otevření

 

V klubu v minulosti vystoupilo mnoho domácích i zahraničních umělců. Například při oslavách 25 let od jeho vzniku se představila improvizační show Komediomat! nebo skupiny Vypsaná fixa a Hentai Corporation. Později zde zahráli také irští rockeři Therapy? a americká skupina Ugly Kid Joe.

Redakce GastroJobs.cz

Zdroj: ČTK

Fotografie: rockcafe.cz

Používáním webu společnosti Solution Factory, s.r.o. souhlasíte s tím, že k poskytování služeb a analýze návštěvnosti se používají soubory cookie.