Pssst

gastroholik.cz - je-li gastronomie tvou závislostí

EcoKrabicky

Airbnb zavádí linku pro sousedy

Airbnb zavádí linku pro sousedy

Sousedé, kteří narazí na potíže s uživateli krátkodobých pronájmů, budou moci nově využít telefonní linku, kterou v České republice zavádí společnost Airbnb. Budou mít možnost spojit se s pracovníkem přímo z Airbnb, služba bude k dispozici v češtině. Firma o tom dnes informovala v tiskové zprávě.

 

Služba bude k dispozici každý den 24 hodin. Klade si za cíl řešit problémy typu nadměrného hluku, nepovoleného večírku nebo jiných opakujících se nebo dlouhodobých potíží v souvislosti s užíváním bytu nabízeném přes Airbnb. Obyvateli domu, který bude chtít požádat o podporu, bude sloužit speciální webová stránka. Vyplní formulář, kde uvede žádaný jazyk komunikace a operátor se mu nejpozději do hodiny ozve. V případě potřeby bude k dispozici na lince tlumočník pro obě strany.

 

Airbnb zavádí linku pro sousedy

 

Airbnb loni vyhlásila zákaz večírků, s většinou hostů a hostitelů je podle společnosti bezproblémová spolupráce. "Chceme zároveň rychle a rázně zakročit proti každému, kdo nesplňuje standardy, které komunity očekávají, a linka sousedské podpory nám toto umožní. V Airbnb máme nulovou toleranci vůči nezákonné nebo obtěžující činnosti a při jakýchkoli žádostech o informace úzce spolupracujeme s místními úřady," uvedl manažer veřejné politiky v Airbnb Vladimír Beroun.

 

Airbnb zavádí linku pro sousedy

 

Omezení služeb typu Airbnb dlouhodobě řeší vedení turisticky oblíbených měst včetně Prahy. Kritizují, že takto pronajímané byty zvyšují ceny nemovitostí a nájmů, protože snižují množství bytů na trhu. Stěžují si také místní obyvatelé, kterým vadí hluk či časté střídání lidí v domě. Někteří hoteliéři považují služby tohoto typu za nekalou konkurenci. První pražská městská část v únoru zpřísnila podmínky pro krátkodobé ubytování v bytech. Pražský magistrát si chce pronajímat byty, které jejich majitelé dosud nabízeli ke krátkodobým pronájmům. Hodlá tak po vzoru Lisabonu rozšířit svůj bytový fond a zároveň získá možnost omezit služby typu Airbnb, uvedly v dubnu Hospodářské noviny.

 

Airbnb zavádí linku pro sousedy

 

V ČR se přes platformu Airbnb podle údajů služby a Českého statistického úřadu předloni ubytovalo 1,16 milionu zahraničních turistů. Při domácích cestách ji využilo 115.000 Čechů. Nejvíce lidí využilo krátkodobé ubytování v Praze, v níž se podle odhadů k těmto účelům využívá kolem 11.500 bytů.

 

Kvůli pandemii koronaviru je ubytování za rekreačním účelem v tuzemsku zakázáno. Lidé mohou hotelů, případně dalších ubytovacích provozů využít jen při služební cestě nebo pokud jedou za lékařem.

Redakce GastroJobs.cz

Zdroj: ČTK

Fotografie: ilustrační pod licencí C00

Používáním webu společnosti Solution Factory, s.r.o. souhlasíte s tím, že k poskytování služeb a analýze návštěvnosti se používají soubory cookie.